10 szokás az élet és a munka egészséges egyensúlyáért

Ezért, ha kimerült és szünetet szeretne, próbálja meg ezt a 10 szokást belefoglalni a mindennapi rutinjába az élet és a munka egészséges egyensúlya érdekében.

10 szokás az élet és a munka egészséges egyensúlyáért

Sokan egyre inkább az okostelefont és a wifi-t használják arra, hogy megszabaduljanak a szűkös 8 órás irodai munkaidőtől, és több időt tölthessenek otthon szeretteikkel. De valóban beszélhetünk-e az e-mailek állandó ellenőrzése során minőségileg eltöltött időről? Valójában ennek a lehetőségnek, hogy bárhol és bármikor dolgozhat, a folyamatos leterhelés az eredménye.

Lehet úgy érzi, ha munkáját hazaviszi, akkor mindig leellenőrizheti, hogy minden rendben van –e . A Stanford Egyetem kutatása azonban azt állapította meg, hogy a heti 50 órás vagy annál hosszabb munkaidő a termelékenységének csökkenéséhez vezethet. Ez a stressz, a feszültség és a kiégés érzéseit eredményezheti, ami tükröződhet az egészségünkön.

Ezért, ha kimerült és szünetet szeretne, próbálja meg ezt a 10 szokást belefoglalni a mindennapi rutinjába az élet és a munka egészséges egyensúlya érdekében.

1.) Vezessen be reggeli rituálét

Amikor hektikus nap áll előttünk, általában kiugrunk az ágyból, automatikuson megcsinálják a reggeli rituálénkat, a reggelit és a kávét pedig útközben vesszük meg… A reggeli rituáléknak viszont meg kellene alapoznia a nap megfelelő menetét. Az Amerikai Pszichológiai Egyesület tanulmánya szerint az akarat úgy működik mint az izmok. A túlhajszolt izmok fáradtak. A nap folyamán, amikor többször szembesülünk a feszültséggel, lassan elveszítjük az akaratunk irányítására való képességünket. Ezért már reggeltől, még mielőtt kilépünk a házból, érdemes  a kellemes pillanatokat keresni - megtalálni az egészséges szokásokhoz szükséges időt, mint például a testmozgás, a meditáció és a szükséges tápanyagok bevitele.

2.) Szánjon időt a hálás elme edzésére

Ha nap mint nap túlterheltnek érzi magát a végtelen feladatok megbirkózásával, akkor egyáltalán nem nehéz elakadni a "túlélés” állapotában, amikor szorongást, túlterheltséget vagy a depressziót érzékelhet. Ilyen helyzetben a hálás elme edzése egy újabb feladatnak bizonyul.

Az American Journal of Personality and Social Psychology által közzétett kutatás azonban azt mondja, hogyha összeírjuk azokat a dolokat, amelyekért hálásak vagyunk, akkor az optimálisabb képet ad számunkra az életünkről, összességében javítva az egészségünket és a boldogságérzetünket. Segíteni fog nekünk abban is, hogy jobban megértsük mi az igazán fontos számunkra, és választ ad a kérdéseinkre – töltsünk e több időt szeretteinkkel, tanuljunk-e új dolgokat, legyünk-e aktívabbak és kezeljük-e  ezeket az  észleléseket prioritásként az esti e-mail ellenőrzés helyett ?

3.) Tervezze meg egészséges étrendjét

Az egy-két órás többletmunka könnyű kifogás lehet, hogy a vacsorát az úton hazafelé vásárolja meg.  Végül is, ha meggondolja: az ilyen hozzáállás eredménye a gyors bevásárlás az üzletben, a vacsora felmelegítése, takarítás, és aztán itt az alvás ideje. Azonban, ha a "gyenge" étkezés szokássá válik, nemcsak a mentális egészséget érinti. Amit eszünk - a tápanyagok bevitele, mint a mentális egészség kulcsfontosságú támogatói, szintén befolyásolja az agyunk működését. Összpontosítson "vasárnapi ebédekre", a hét folyamán pedig szánjon több időt az egészségesebb étkezésre, és ennek köszönhetően a tisztább elmére is.

4.) Szabadsága perceit használja pihenésre

A legfrissebb felmérések szerint az emberek fele a szabadságot megelőzően munkaterheléssel, fáradtsággal küzd. Az átlagos magyar ember évente valójában csak 10 napot használ ki pihenésre ... Így nem is csoda, ha elképzeljük azt a rengeteg feladatot és e-mailt, amely fiókunkba beérkezik.

A felmérések eredményei azonban kedveznek azoknak, akik kihasználják  szabadságukat - a nyaralók megerősítették, hogy a nyaralás után jobban elégedettebbek a munkában és jobbak a problémamegoldásban.

5.) Ismerje meg a kiégés  állapotát  

A kiégést pszichológiai diagnózisként 1974-ben Herbert Freudenberger pszichológus határozta meg, mint "túlterheltség és stressz okozta  fizikai és szellemi összeomlás". A Mayo Klinika a munkával kapcsolatos kiégést úgy jellemzi, mint a fizikai és érzelmi stressz állapotát, mely veszélyes frusztrációhoz vezethet, amely alulbecsülést és bizonytalanságot jelent. Ha azonban ezeket az érzéseket alábecsüljük, más egészségügyi problémák is hozzátársulhatnak, mint például a fáradtság, az álmatlanság, a magas vérnyomás vagy a 2. típusú cukorbetegség. Tegye fel magának a  kérdést: különösen kegyetlen a munkába? Van elegendő energiája, tud-e koncentrálni a feladatok elvégzésére? Irritált és türelmetlen a kollégáival vagy ügyfeleivel való munka során? Befolyásolja a magánéletét is? Ha igen, érzéseiért a kiégés lehet a felelős.

6.) Egyeztessen munkáltatójával rugalmas munkaidőt

Ha a kiégés jeleit észleli, vegye fontolóra a rugalmas munkaidő egyeztetését a munkáltatójával. Talán nem minden munkahelyen megoldható, de a főnök meggyőzéséhez, hogy több helyet kell teremtenie az élet más területein, könnyebbnek tűnhet, mint gondolná. Mint ahogy a szociális kísérletek is megerősítették, ha a munkavállalók saját maguk oszthatják be, hogyan, mikor és hol dolgoznak, növelik a részvételi szintet, amely végül magasabb teljesítményhez vezet.

7.) Határozza meg magánélete idejének céljait

Valószínűleg karrierje során így tesz - új célok meghatározása, új készségek megtanulása, produktivitás, a hatékonyság növelése - mindezek a tevékenységek fontosak ahhoz, hogy nyomon kövesse teljesítményét. A célok meghatározása az önbizalom, a motiváció és az autonómia nagyobb érzéséhez kapcsolódik. A pszichológusok szerint azok, akik valóban leírják céljaikat, 33% -kal sikeresebbek, mint azok, akik egyszerűen csak gondolkodnak róluk. Akkor miért ne legyenek hasonló szokásai a magánéletében? Legyen az akár a telefon kikapcsolása este 8 óra után, több időt tölteni az egészséges házias ételek elkészítésével, több szabadidős tevékenység végzése. Írjon le legalább néhány dolgot az élete és a munkája egyensúlya érdekében.

8.) Készítsen ésszerű határokat

Nem könnyű "nem"-et mondani, különösen, ha minden oldalról ezt a vélemények hallja, mint: mondjon "igent" minden lehetőségre, amely megadatik. Mindazonáltal mindezek az "igenek" a kiégéshez vezethetnek, ezért tudni kell  "nemet" mondani. Így nemcsak hogy nem veszélyezteti, hogy szünetet tartson munkaidőben, de még több ideje lesz arra, hogy következetesen befejezze munkáját a projekteken, amelyeken dolgozik. Ha ezzel problémája van, akkor inkább a „nem tudom” kifejezés helyett  használja a "nem csinálom meg" kifejezést. A munkatársait emlékeztesse, hogy a munkahelyi kommunikációban bizonyos szabályokat vezetett be, és ezzel a hozzáállással egyidejűleg demonstrálja a stabilitás és a biztonság érzését - a pszichológusok szerint hatékonyabb a célok elérésében.

9.) Fejezze be a napját egy digitális szünetel

A néhány késő esti e-mailre való válaszadás ártalmatlannak tűnhet, de mindenkinek szüksége van egy kis szünetre. Ezen túlmenően ez az agyi stimuláció - nem is beszélve a mobiltelefonról vagy a számítógépről származó sugárzásról - valóban megzavarhatja az alvást. A Harvard Health School szerint az elektronika által termelt kék fény hullámhossza befolyásolhatja a felhasználó figyelmét, reakcióját és hangulatát. Lefekvés előtt néhány órával tegye el a laptopját, a telefont és iPad-et, mert nem csak a főnökök elvárásainak a megfelelése a fontos, hanem a pihenés és a frissesség érzése is.

10.) Ösztönözze energiáját és enyhítse a stresszt az étrend-kiegészítővel

Néha, még a munka és a magánélet közötti egyensúly megteremtésére kifejtett erőfeszítések ellenére is, a fontos feladatok befejezése érdekében, a hét tele van ellentmondásos érzésekkel az időhiány miatt amit szeretteinkkel tölthetnénk. Ekkor egyszerűen csak energiával kell ellátnia magát és szabályoznia kell a stresszt. Az egészséges táplálkozás segít, de ha szüksége van egy kis extra támogatásra a feszültség, a depresszió, az ingerlékenység és az idegesség csökkentése érdekében, a B12-vitamin segít Önnek. Segít a táplálék felbontásában és természetes energiaforrássá alakítja azt.

Hiánya nélkül az idegeink olyanok, mintha "mezítelenek" lennének. Az idegsejtben a B12-vitamin szükséges a myelinréteg fehérje- és zsírszerkezeteiben - azaz a membránban, az ideghéjban. A B12-vitamin nélkül a myelin lebomlik, az idegsejtek védőrétege lehámlik vagy degenerálódik. Ha túl vékony, az idegek feltárulkoznak. Idegesek vagyunk és hamarosan előfordulhatnak figyelmeztető jelek a hiányosságáról: zsibbadás, bizsergés és a végtagok zsibbadása. Ráadásul a B12-vitamin egyik szerepe az, hogy részt vesz a myelin képződésében, amely elménkben szándékosan társítja a jó hangulatot ...

   
Vissza a lap tetejére